TRZEBINIA: Policjanci rozpracowali grupę włamywaczy. Trzy osoby zatrzymane

0

 Na terenie Trzebini jak i w jej okolicy a także powiecie olkuskim, od czerwca br. policja zaczęła odnotowywać coraz więcej zgłoszeń kradzieży i kradzieży z włamaniem do nowo wybudowanych domów, garaży oraz pakamer z których znikały elektronarzędzia. Ponad to dochodziło do licznych kradzieży paliw z samochodów ciężarowych, sprzętu ciężkiego i samochodów osobowych. W czerwcu doszło także do kradzieży Mercedesa  Sprintera z terenu Chrzanowa, który kilka dni później na jednym z parkingów został odnaleziony i zwrócony właścicielowi.

Jak informuje chrzanowska policja: Trzebińscy kryminalni podejmując szereg czynności operacyjnych rozpracowali grupę przestępców, a w konsekwencji  w dniu 6 i 7 listopada br. zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat. W miejscu zamieszkania włamywaczy policjanci zabezpieczyli część sprzętu pochodzącego z kradzieży. Mężczyźni mieli również związek z kradzieżą w/w mercedesa.

Mężczyzną za liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem (art. 278 KK i 279 KK) grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejony w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.