CHRZANÓW: Ugodził partnerkę nożem w szyje. Miał 3 promile alkoholu. Grozi mu dożywocie!

0

Funkcjonariusze policji z KPP Chrzanów, zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chrzanowa, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej 40-letniej partnerki.  Kobieta została zaatakowana przez swojego partnera, który nożem zranił ją w szyję. Policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, po telefonicznym zgłoszeniu na numer alarmowy 112, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań znajduje się ranna kobieta.  Mundurowi na miejscu zatrzymali 39-latka i w oczekiwaniu na zespół ratownictwa medycznego udzielili kobiecie pierwszej pomocy.

Wynik badania stanu trzeźwości zatrzymanego wskazał blisko 3  promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kolejne 48 godzin spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Jak informuje policja: Śledczy, którzy intensywnie pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz nóż. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.