Powiat: Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów

0

Policjanci KPP w Chrzanowie  przy  współpracy z  funkcjonariuszami  KWP Kraków, KWP Poznań, a także KPP Krotoszyn i KPP Turek. 22 i 28 stycznia  zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże samochodów i przeprowadzili przeszukania, podczas których znaleziono skradzione pojazdy i części samochodowe.

Policjanci Wydziału Kryminalnego  KPP w Chrzanowie od dłuższego czasu rozpracowywali grupę trudniącą się kradzieżami samochodów. 22 stycznia b.r. funkcjonariusze dokonali  zatrzymania w powiecie bielskim dwóch 24-latków podejrzewanych  o kradzież dwóch samochodów osobowych marki Renault: w  Chrzanowie oraz w Krotoszynie (woj. wielkopolskie).

Z kolei 28 stycznia b.r. w powiecie tureckim (woj. wielkopolskie) policjanci  zatrzymali  trzeciego  członka tej szajki – 36-latka, którego podejrzewali  o współudział w kradzieży  Renault z terenu Chrzanowa.

Podczas realizacji czynności policjanci dokonali przeszukania w dziesięciu miejscach, na terenie woj. małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego. W trakcie tych czynności zabezpieczyli  samochód marki Renault  pochodzący z kradzieży z Chrzanowa oraz Infiniti pochodzące z przywłaszczenia. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli elementy karoserii oraz części pochodzące z rozbiórki samochodów skradzionych z terenu woj. małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego, a także z terenu Francji. Policjanci ujawnili także przedmioty służące do dokonywania kradzieży pojazdów takie jak zagłuszarkę GPS, metalowy wybijak oraz urządzenie do wykrywania sygnału GPS.

Na wniosek   Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie  sąd zastosował wobec trójki podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, mężczyźni  typowani są  do niewykrytych dotąd kradzieży samochodów osobowych marki Renault z terenu Małopolski i Śląska.