GROMIEC: Miał w domu ponad kilogram narkotyków i broń, wpadł podczas kontroli

0

Policjanci Komisariatu Policji w Libiążu pełniąc służbę na terenie miejscowości Gromiec  zauważyli pojazd osobowy kierowany przez znanego im osobiście  25-letniego mieszkańca Libiąża, który to posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany.

Ustalenia dokonane na miejscu nasunęły  policjantom także pewne podejrzenia. Dokonali zatem  przeszukania miejsca zamieszkania libiążanina, gdzie ujawnili i zabezpieczyli  923,86 g marihuany, 193,68 g amfetaminy, 5 sadzonek konopi indyjskich, a także karabinek KBKS z zatartym numerem seryjnym wyposażony w lunetę i tłumik  oraz ślepą i ostrą amunicję. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla  osób zatrzymanych w Chrzanowie.

30.03.2018 prokurator przesłuchał 25-latka i zastosował wobec niego dozór Policji. Podejrzany odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. W kwestii posiadania broni zostanie powołany biegły z zakresu badań balistycznych i po otrzymaniu ekspertyzy zostanie podjęta decyzja co do  ewentualnych  zarzutów także w tym zakresie.  Podejrzanemu  grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Informuje asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska  rzecznik chrzanowskiej policji