CHRZANÓW: Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

0

CHRZANÓW: Policjanci prowadząc rutynowe działania kontrolowali samochód osobowy, ich podejrzenia wzbudził nerwowo zachowujący się kierowca, 23-letni mieszkaniec powiatu Chrzanowskiego. Funkcjonariusze postanowili wnikliwiej przyjrzeć się pojazdowi. Powód nadmiernej nerwowości mężczyzny ujawniono na tylnej kanapie, była to saszetka, a w niej fioletowe tabletki i susz roślinny. 23-latek tłumaczył, że przedmioty nie należą do niego lecz do innej osoby, która pojawiła się na miejscu w trakcie interwencji. Potencjalnego właściciela środków również skontrolowano i znaleziono przy nim woreczek z zapięciem strunowym wewnątrz, którego był biały proszek, tabletki koloru fioletowego i zawiniątko z suszem.  Okazało się, że wersja podawana przez kierowcę jest prawdziwa. Druga z osób biorących udział w interwencji została zatrzymana. Należące do niej substancje, to jak się okazało – marihuana, w sumie 4,77 g, MDMA/Ecstasy w ilości 72 tabletek oraz amfetamina – 1,65 g.

Mężczyzna na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. W toku prowadzonego śledztwa zebrano materiał dowodowy wskazujący, że przebywająca w areszcie osoba  trudniła się handlem tego rodzaju substancjami, przedstawiono jej 25 zarzutów, w tym o udzielanie środków psychotropowych i substancji odurzających innym osobom, w zdecydowanej większości w celach zarobkowych.

Sprawca częściowo przyznał się do zarzucanych czynów. W grudniu do Sądu Rejonowego w Chrzanowie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

– informuje KPP Chrzanów

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

/zdj.poglądowe/