Chwilę po godzinie 18. dyżurny SKKP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie z którego wynikało, iż na jednym z dźwigów na budowie przy ul. Partyzantów, w kabinie znajduje się operator który jest pod wpływem alkoholu i nie chce zejść na dół. Kabina znajdowała się na wysokości blisko 25m. Operator to 64-letni mieszkaniec Oświęcimia. Na miejsce przybyli strażacy z JRG Chrzanów wraz z podnośnikiem a także specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z JRG-3 Kraków oraz pogotowie i policja.

64-latek zachowywał się agresywnie, zabarykadował się w kabinie a w strażaków którzy chcieli sprowadzić go w bezpieczny sposób na ziemię, rzucał butelkami i dosadnie zwyzywał, oblał ich piwem. Specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego  'KRAKÓW-3′ w obawie, że mężczyzna zrobi sobie krzywdę, zaczęła zabezpieczać kabinę – w tym czasie 64-letni Oświęcimianin wybił dwie szyby.., opluwał ratowników, atakował pięściami i metalowym prętem.. Ponad to stwierdził że jest zakażony koronawirusem – ta informacja została zweryfikowana – mężczyzna nie przebywał w izolacji i nie był objęty kwarantanną. Podjęto decyzję o jego siłowym obezwładnieniu i transporcie na poziom gruntu przy pomocy podnośnika straży pożarnej.  Mężczyzna został zbadany na miejscu przez lekarza ZRM, który stwierdził że nie ma objawów zakażenia CoVid-19.

ZDJĘCIA:

- Kopiowanie zdjęć bez zgody portalu Chrzanowski112.pl jest zabronione -

 


Chcesz by wyświetlała się tu reklama twojej firmy? Napisz – kontakt@chrzanowski112.pl

 


WIDZISZ – Zdarzenie w twojej okolicy? Napisz do Nas o tym w wiadomości prywatnej na FaceBook’u lub na nasz email – Kontakt@Chrzanowski112.pl  –  mile widziane zdjęcia/filmy