CHRZANÓW: Mieszkaniec Świętochłowic jechał  samochodem ciężarowym ulicą Balińską w kierunku ulicy Oświęcimskiej, z drogi podporządkowanej,  bezpośrednio przed ciężarówkę wjechał samochód marki Fiat Punto. Kierujący samochodem ciężarowym w zachowaniu kierowcy Fiata dostrzegł coś dziwnego: tor jego jazdy w sposób ewidentny odbiegał od normy i nie panował on nad swoim samochodem.

W końcu, by uniknąć  najechania na wyspę znajdującą się przed wjazdem na skrzyżowanie ul. Skorupki  z ul. Śląską,  gwałtownie zahamował.   W tym momencie mieszkaniec Świętochłowic postanowił zareagować widząc że kierowca Fiata stwarza zagrożenie w ruchu. Wyprzedził go i uniemożliwił  mu dalszą jazdę następnie chcąc wyjąć kluczyki ze stacyjki poczuł woń alkoholu od kierowcy. Mężczyzna  stawił opór i podjął manewr cofania najeżdżając na znajdujący się za nim samochód marki Volkswagen Golf, kierowany przez mieszkańca Chrzanowa.

Przybyły na miejsce patrol policji zbadał kierującego na zawartość alkoholu w organizmie, badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcom okazał się  59-letni mieszkaniec Chrzanowa.

59-latek stracił prawo jazdy, grozi mu grzywna w kwocie  co najmniej 5000 zł i kara pozbawienia wolności do lat 2.

Zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego zasługuje na pochwałę.