CHRZANÓW: Akcja Antyterrorystów, zatrzymano 5 osób, przechwycono narkotyki o wartości ponad 100 tyś zł! FOTO! WIDEO!

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie  wspomagani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z KWP w Krakowie i Wydział d.w. z Przestępczością Pseudokibiców dokonali przeszukań w mieszkaniach i domach usytuowanych na terenie naszego powiatu. Efektem działań było zatrzymanie pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 26 lat, mieszkańców  powiatu chrzanowskiego i oświęcimskiego.

W dwóch lokalach ujawniono  plantacje marihuany, wyposażone w profesjonalny sprzęt służący do wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w postaci konopi. W jednym z  mieszkań odnaleziono specjalną skrytkę,  gdzie przechowywane były znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łącznie  zabezpieczono 113 sadzonek konopi indyjskich, 211g suszu marihuany i 300 gram amfetaminy o czarnorynkowej wartości  ok.100 tys zł.

ZDJĘCIA JEDNEJ Z PLANTACJI MARIHUANY 

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie mężczyźni usłyszeli  zarzut wytwarzania znacznych ilości środków odurzających,  za co grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3, dwóm z nich przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

o sprawie informuje asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska, rzecznik chrzanowskiej policji