ALWERNIA: Mąż dźgnął żonę nożem i ranił dziecko! Sam próbował się zabić samurajskim mieczem.

0

Dziś rano policjanci z Komisariatu Policji w Alwerni zostali wezwani do awantury domowej. Po dotarciu na miejsce zastali nieprzytomnego mężczyznę przebitego na wysokości klatki piersiowej samurajską kataną, kobietę z widoczną raną kłutą klatki piersiowej oraz trójkę dzieci. Jedno z nich również było ranne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w trakcie awantury domowej zadał cios nożem swojej żonie w okolice klatki piersiowej, spowodował obrażenia ciała u jednego z dzieci a następnie mężczyzna sam wziął do ręki nóż typu katana i przyłożył ostrze w okolice swojej klatki piersiowej i zaczął napierać ciałem na ostrze, doprowadzając do samookaleczenia w postaci rany kłutej na wysokości klatki piersiowej – informuje Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Kobieta trafiła do Szpitala, Mężczyznę śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie – stan obojga określono jako ciężki. Dzieci obecnie są pod opieką lekarzy i psychologa.

Prokuratura Rejonowej w Chrzanowie wszczęła postępowanie karne pod kątem zabójstwa. Trwają czynności procesowe mające na celu zebranie dowodów i pełne odtworzenie przebiegu zdarzenia.