POWIAT: Trzebińscy policjanci zostali powiadomieni, że ok. godz. 05.00 w Młoszowej, przy ul. Krakowskiej nieustalony sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach samochodu marki VW Polo dostał się do  pojazdu, a następnie z jego wnętrza  dokonał kradzieży  latarki elektrycznej o wartości 10 zł. Złodzieja spłoszył właściciel samochodu próbując go zatrzymać.

Poza samochodem obiektem zainteresowania włamywacza był pobliski dom, gdzie usiłował się włamać, lecz nie udało mu się przełamać zabezpieczeń drzwi wejściowych a także  zaparkowane na tejże posesji samochody. Z ich wnętrza ukradł radioodbiorniki samochodowe oraz młotki do wybijania szyb o wartości 100 zł. Następnie  łupem przestępcy padły dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 1000 zł. Śpiący w czasie zdarzenia właściciel domu, słysząc hałasy obudził się i spłoszył  sprawcę.

Policjanci przystąpili do działania i po trzech dniach ustalili oraz zatrzymali sprawcę w/w przestępstw. Okazało się, że to 26- letni mieszkaniec Bytomia, lecz to nie jedyne kradzieże na terenie powiatu chrzanowskiego których dopuścił się 26-latek.  Policjanci odzyskali część skradzionych  przedmiotów m.in. rower, ich wartość, to kwota przekraczająca 1000 zł.

– jak informuje KPP Chrzanów

Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.