CHRZANÓW: Mieszkaniec Chrzanowa zawiadomił Policję  o zaginięciu swojej żony. Z relacji mężczyzny wynikało, że małżonka pozostawiła list pożegnalny, w którym poinformowała o planowanym targnięciu się na własne życie. 53- latka powiadomiła też innych członków rodziny o swoich planach i pożegnała się z nimi.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przystąpili do intensywnych działań operacyjnych, powiadomiono także o zdarzeniu ościenne powiaty.  Na podstawie informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy zajmujących się poszukiwaniami osób, ustalono, że kobieta może znajdować się na obrzeżach Krakowa.

Do działań błyskawicznie włączyli się  policjanci z komisariatów w Zielonkach i Zabierzowie oraz Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie podejmując szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą.

Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w hotelu, na skraju Krakowa.  Nieprzytomna leżała na łóżku, a na stoliku leżały  puste opakowania po medykamentach. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i zaczęli kobietę reanimować, dzięki czemu przywrócili jej funkcje życiowe. Po przyjeździe  karetki,  kobieta  została przewieziona do szpitala.

Profesjonalizm policjantów biorących udział w poszukiwaniach, dynamika prowadzonych czynności doprowadziły do uratowania życia zaginionej.

informuje KPP Chrzanów