LIBIĄŻ: Zaatakowali policjantów! Funkcjonariusz w szpitalu. Agresorzy zatrzymani!

0

Patrolujący Libiąż policjanci  około godziny 01:00 w nocy zauważyli  dwóch mężczyzn, którzy przebywali przy ul. Jana Pawła II. Jeden z nich, 25- latek z Libiąża, widząc radiowóz zaczął demonstracyjnie przechadzać się po jezdni lekceważąc przejeżdżające pojazdy i przepisy ruchu drogowego. Policjanci widząc to postanowili wylegitymować mężczyznę, ten jednak nie wykazał chęci współpracy i odmówił podania swoich danych na dodatek nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Po chwili do 25-latka dołączył jego 21-letni kolega który chciał 'pomóc’ swojemu koledze. Mężczyźni zaczęli odpychać policjantów i wulgarnie się do niech odnosić.

fot. KPP Chrzanów

Do sytuacji dołączyło jeszcze trzech młodych mężczyzn, którzy podbiegli  do dwóch, z którymi prowadzone były czynności policyjne. Próbowali odbić swoich kompanów z opresji.  25-latek zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł  w zamian za puszczenie go wolno. Jeden z policjantów przytrzymujący szarpiącego się 25-latka został kopnięty w szyję i głowę a następnie uderzył w karoserię radiowozu. Ciosy były na tyle silne, że policjant stracił przytomność i trafił do szpitala a  25-latkowi udało się zbiec.

Nie cieszył się jednak długo wolnością, kilka godzin po zajściu zarówno on jak i 29-latek, który jest mieszkańcem tej samej miejscowości, a  brał udział w zajściu dołączyli do zatrzymanego tuż po zajściu 21-latka.

W trakcie prowadzonych czynności w mieszkaniu 29- latka ujawniono susz w postaci marihuany w ilości 1,62 grama. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia dwóm sprawcom zarzutów . Odpowiedzą za zmuszanie funkcjonariusza do zaniechania czynności  naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i odpowiednio za posiadanie środków odurzających oraz łapownictwo, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

informuje asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska, rzecznik chrzanowskiej policji

Tożsamość pozostałych dwóch napastników jest ustalona, trwają czynności zmierzające do ich zatrzymania.