LIBIĄŻ: 65-latek chciał porwać 7-latka z placu zabaw! Uważajcie na swoje dzieci!

0

Do zdarzenia doszło 27 maja br. około godziny 17.00 na terenie jednego z placów zabaw. Policjantów o zajściu zawiadomił ojciec koleżanki chłopca.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał  do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że je „nienawidzi”. W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok.
Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca.  Jedna z dziewczynek natychmiast o tej sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod  numer alarmowy. Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.  – jak informuje Chrzanowska Policja
W piątek 28 maja – Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na tym samym placu zabaw,  miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę  – jak wynikało z relacji małoletnich świadków.

 


Jeśli twoje dziecko miało podobną sytuację, niezwłocznie skontaktuj się z policją.