CHRZANÓW: Kompletnie pijana matka opiekowała się 11-miesięcznym dzieckiem!

0

Dyżurny chrzanowskiej policji odebrał telefon z prośbą o interwencję. Zgłaszająca poinformowała, że z mieszkania na jednym z chrzanowskich osiedli od dłuższego czasu słychać płacz małego dziecka. Mundurowi udali się pod wskazany adres, drzwi od mieszkania otworzył im mężczyzna, który miał problemy z utrzymaniem równowagi i nawiązaniem logicznej rozmowy. Po wejściu do mieszkania, w pokoju, funkcjonariusze zobaczyli śpiącą na łóżku kobietę, obok niej siedziało niespełna roczne dziecko. Funkcjonariusze obudzili kobietę, która okazała się być matką płaczącego malucha. Nie byli w stanie nawiązać z nią rozsądnej rozmowy, kobieta była w stanie silnego upojenia alkoholowego.

W trakcie sprawdzania matki wyszło na jaw, że jest ona poszukiwana do odbycia kary w areszcie śledczym. Na miejsce przyjechała bliska krewna dziecka, była  trzeźwa i zobowiązała się zaopiekować maluchem oraz zapewnić mu bezpieczeństwo. 35-letnią mieszkankę Chrzanowa poddano badaniu na trzeźwość, wynik badania wykazał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

- informuje KPP Chrzanów

Sąd rodzinny zdecyduje o dalszym losie dziecka, nieodpowiedzialnej matce za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu  grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 35-latka będzie miała dużo czasu na refleksję, bo najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.