Strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie zatrzymał złodziei na gorącym uczynku!

0

W godzinach nocnych strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie wraz z dzielnicowym z Komisariatu policji w Trzebini w czasie wolnym od służby zatrzymali w Ostrężnicy dwóch włamywaczy którzy chwilę wcześniej opuszczali splądrowany przez siebie niezamieszkały dom.

To strażak jako pierwszy zauważył obce osoby w domu „po sąsiedzku”. Widział jak wynoszą z niego przedmioty tj. pilarkę spalinową i podkaszarkę. Wiedząc, że może mieć problem z ujęciem dwóch mężczyzn w pojedynkę i odebraniem im skradzionego mienia, powiadomił pobliski komisariat i swojego krewnego – policjanta, który był w pobliżu.

 Dzielnicowy natychmiast dołączył do funkcjonariusza straży i obydwaj ruszyli w pościg za złodziejami, których strażak wcześniej obserwował nie tracąc z pola widzenia.

Jednego z uciekinierów funkcjonariusze ujęli nieopodal boiska sportowego. Pomimo stawianego przez mężczyznę oporu, został on doprowadzony w miejsce, gdzie znajdował się skradziony sprzęt, tam też został przekazany patrolowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Oprócz sprawcy złapanego na gorącym uczynku funkcjonariusze przekazali też dane personalne drugiego ze sprawców, który został przez nich rozpoznany. Obydwaj włamywacze to mieszkańcy Ostrężnicy (w wieku 19 i 29 lat), odpowiedzą za przestępstwo kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione i odzyskane rzeczy , których wartość została oszacowana na kwotę 750 zł, niedługo po zdarzeniu wróciły do właścicielki.

– informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Krakowie