LIBIĄŻ: Pracownice Żabki okradły paczki kurierskie na kwotę 73 tys. zł! Zatrzymano trzy osoby.

0

Jak udało się nam ustalić: 29 Lipca policjanci z KP Libiąż z wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania trzech osób: w tym dwóch kobiet w wieku 24 i 28 lat oraz 33 letniego mężczyznę. Wszystko w związku ze sprawą włamań do paczek i kradzieży cennych przedmiotów.

Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia od firmy kurierskiej, ustalili że pracownice jednego ze sklepów sieci 'Żabka’ zamawiały na tzw 'słupa’ drogie ubrania, torebki, buty oraz inne części garderoby. Gdy paczki docierały do punktu odbioru (tj. sklepu w którym pracowały)  otwierały je a następnie zabierały przedmioty które je interesowały, po czym pakowały w sposób identyczny jak przed otwarciem. Po 7 dniach, paczki wracały do firmy kurierskiej jako nie odebrane.  Cały misterny plan legł w gruzach, gdyż zdradziła je waga zwracanych paczek. Całkowita wartość skradzionych w ten sposób przedmiotów wyniosła 73 000 złotych.

Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Za czyn którego dopuściły się osoby zatrzymane, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. – mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem, mł.asp. Iwona Szelichiewicz , rzecznik chrzanowskiej policji

OŚWIADCZENIE firmy Żabka Polska: 
Informujemy, że w związku z podejrzeniem wyłudzenia zawartości przesyłek
 przez osoby zatrudnione przez Franczyzobiorcę w jednym ze sklepów Żabka w Libiążu,
 wspólnie z naszym partnerem firmą DHL Parcel niezwłocznie podjęliśmy działania wyjaśniające.
 Dzięki ścisłej współpracy oraz szybkiej wymianie informacji sprawa w krótkim czasie została
 zgłoszona na policję, co doprowadziło do zatrzymania podejrzanych.
 Tak sprawna reakcja z naszej strony była możliwa dzięki wdrożonym procedurom
 z zakresu bezpieczeństwa obiegu paczek.

Będziemy informować na bieżąco o przebiegu tej sprawy…