fot. KPP Chrzanów
8 maja około godziny 11.20 dyżurny komisariatu policji w Libiążu odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym że dwie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej nie mogą dostać się do swojej podopiecznej.  Policjanci, który przyjechali na miejsce weszli do domu, na parterze domu na stole zauważył leżącą broń. Była to najprawdopodobniej replika pistoletu. Funkcjonariusze podczas przeszukiwania kolejnych pomieszczeń  zauważyli siedzącego na krześle mężczyznę, który nie reagował na polecenia. W pomieszczeniu tym również znajdowały się inne egzemplarze broni (najprawdopodobniej były to repliki), a także nóż, na którym znajdowały się ślady zaschniętej krwi.
W pokoju obok na łóżku leżała kobieta, która posiadała ranę głowy. 79-letnia kobieta już nie żyła. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szpitala, a następnie do pomieszczeń dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny a zwłoki kobiety zabezpieczono do sekcji. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie przez prokuratora mieszkańcowi Libiąża zarzutu zabójstwa.
W środę (10 maja) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.
Śledczy wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia oraz ustalają motywy działania podejrzanego