fot. UM Trzebinia
Od chwili pojawienia się pierwszych informacji z oficjalnych stron Gminy Trzebinia, z  niecierpliwością obserwujemy wydarzenia.  Sprawa budowy nowej remizy dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini, mimo zapewnień Burmistrza Trzebini, budzi nie małe wątpliwości.   Dziś opublikowany został budżet na rok 2023, w którym…. nie jest uwzględniona budowa nowej siedziby strażaków.
Przypomnijmy że, 10 sierpnia 2022, na stronie Gminy Trzebinia, pojawił się wpis z którego wynikało:  „Nowoczesny budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini planowany jest w centrum miasta, na działce w rejonie komisariatu policji. Poza pomieszczeniami dla OSP znajdować ma się w nim będzie podstacja pogotowia ratunkowego oraz miejsce dla sztabu zarządzania kryzysowego. Gmina zleciła przygotowanie dokumentacji projektowej. Pierwsza wizualizacja jest już dostępna. Cały projekt ma być gotowy w ostatnich dniach listopada.”
Czy skończy się na danym słowie i obietnicach? Nie wiadomo. Druhowie byli zapewniani przez Pana Burmistrza o tym, że w 2023 roku będą się przebierać w nowej remizie.  Jednak, wszystkie znaki na niebie wskazują że ten scenariusz się nie spełni. Wszystko kosztem bezpieczeństwa mieszkańców gminy i godnych warunków strażaków.

 

 

Będziemy informować w tej sprawie na bieżąco!