Dramatyczna sytuacja chrzanowskiego Pogotowia Ratunkowego!

0

W chrzanowskim szpitalu źle się dzieje, ratownicy medyczni walczą o podwyżki a grozi im utrata miejsca pracy.

„Chrzanowskie ZRM-y informują dnia 20-tego czerwca o godz. 18.00. Po południu z kadr Szpitala lokalny portal ” Społeczność dla Szpitala w Chrzanowie” otrzymał potwierdzoną informację że Dyrektor polecił przygotować wypowiedzenia z pracy dla ratowników etatowych.

To ok. 27 osób zatrudnionych na umowy na czas nieokreślony. Powód- likwidacją stanowiska pracy. Wszystkie urlopy na lipiec zawieszone w związku z brakiem rozstrzygnięcia obsady kontraktowej.
Na piątek przewidziane jest spotkanie Dyrektorów 10 Szpitali i 3 Samodzielnych Stacji Pogotowia w Województwie Małopolskim. Będzie w nim uczestniczył najprawdopodobniej wojewoda małopolski. Na chwilę obecną nie wiadomo czy spotkanie jest tajne czy jawne.
Nikt nie zaprosił przedstawicieli ratowników. Chrzanowscy ratownicy nie zamierzają wycofać się z deklaracji stawki kontraktowej na poziomie 30 zł. Etatowcy ich wspierają.
Odbieramy dziesiątki telefonów z wyrazami wsparcia oraz propozycjami dołączenia do akcji protestacyjnej. Tematem powoli zaczynają interesować się media ogólnopolskie i lokalne. Kolejny komunikat w dniu jutrzejszym.

 Po piątkowych rozmowach w Krakowie Konsorcjum dyrektorów zobowiązało dyrektora Chrzanowskiego Szpitala do negocjacji z ratownikami. Najprawdopodobniej nie będzie Likwidacji Pogotowia w Chrzanowie. Jeśli chodzi o maksymalną stawkę dla ratowników w Małopolsce, to jest to 26 zł za godzinę a nie jak proponowali ratownicy naszego pogotowia 30 zł za godzinę. Kiedy i w jaki sposób dyrektor podejmie rozmowy jeszcze nie wiadomo.

 

BĘDZIEMY INFORMOWAĆ O SYTUACJI NA BIEŻĄCO