CHRZANÓW: Złodziej zatrzymany na gorącym uczynku!

0

32-letni mężczyzna za pomocą śrubokrętu próbował wyważyć drzwi balkonowe domu jednorodzinnego na ul. Paderewskiego w Chrzanowie, przerwali mu policjanci zaalarmowani przez świadka zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Mężczyzna nie zdążył się włamać do budynku, a noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Okazało się, że włamywacz jest osobą znaną wymiarowi sprawiedliwości i organom ścigania a przestępstwa dokonał w trakcie warunkowego zwolnienia z zakładu karnego, gdzie przebywał za przestępstwa przeciwko mieniu. Szczególnie upodobał sobie nieruchomość, na tarasie, której został ujęty na gorącym uczynku, był tam po raz drugi. Kilka dni wcześniej splądrował pomieszczenia tego domu i wyniósł pralkę automatyczną o wartości 1000 zł.

Policjanci pionu kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że ofiarą przestępcy padł również właściciel jednej z chrzanowskich firm  któremu zatrzymany skradł sprzęt komputerowy i elektronarzędzia za kwotę ponad 10 000 zł. 32-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- poinformowała asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska, rzecznik chrzanowskiej policji
Za czyny jakich się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.