CHRZANÓW: Pijany kierowca doprowadził do kolizji z innym pojazdem

0

40-letni mieszkaniec Wygiełzowa jechał ulicą Szpitalną samochodem marki Citroen, został zatrzymany do kontroli. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, badanie wykazało 1,2 promila w organizmie. Oprócz tego wobec mężczyzny została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję na skrzyżowaniu ulic Podwale z 29 Listopada. 30-latek z Powiatu tarnowskiego jadąc samochodem marki BMW nie zachował należytej ostrożności i skręcając w prawo doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki VW, którym kierował mieszkaniec Chrzanowa. Mężczyźni  zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które u sprawcy kolizji wykazało 1,9 promila.Na miejscu policjanci zatrzymali nietrzeźwemu prawo jazdy.

Jadący oplem 23- latek z Chrzanowa został zatrzymany na ul. Świętokrzyskiej. Mundurowi przy okazji rutynowej kontroli przebadali kierującego pod kątem trzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

- poinformowała asp. sztab. Katarzyna Dąbkowska, rzecznik chrzanowskiej policji.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara  grzywny w wysokości 5000 zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do dwóch lat pozbawienia wolności.