CHRZANÓW: 24-latka zatrzymana przez policję, wyłudzała pieniądze na,,policjanta”

0

Mieszkanka Krakowa  została zatrzymana przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KPP Chrzanów. 24-latka podszywając się pod funkcjonariuszkę policji, wyłudziła od starszej mieszkanki chrzanowa,20 tyś złotych. Schemat działania kobiety był bardzo typowy dla tego rodzaju przestępstwa. Mieszkanka karkowa przekonywała kobietę że ta musi wpłacić  kaucji na poczet uniknięcia kary przez jednego z jej bliskiego krewnego. Kobieta po wpłaceniu fałszywej kaucji skontaktowała się ze swoją rodziną, wtedy odkryła że została oszukana ponieważ nikt z jej bliskich nie wymagał poręczenia majątkowego z jej strony. Spraw została natychmiast zgłoszona na policję,funkcjonariusze wydziału kryminalnego bardzo szybko ustalili personalia 24-latki,oraz miejsce jej przebywania.W czasie przeszukania miejsca zamieszkania oszustki okazało się ,że w jej mieszkaniu odnaleziono   amfetaminę w ilości 463,29 g.

30 Listopada br. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec mieszkanki Krakowa. W prokuraturze kobieta usłyszała zarzut wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „policjanta” oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. 24-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Seniorka, która odzyskała stracone mienie, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie złożyła podziękowanie za profesjonalnie przeprowadzoną akcję, a także pogratulowała doskonale wyszkolonych i skutecznie działających funkcjonariuszy.