BRODŁA: Dwa karambole na DW780! Rozbite dwa policyjne nieoznakowane radiowozy – FOTO!

0

Około godziny 6.30 na DW780 w masywie leśnym 26-letni mieszkaniec Przegini Duchownej, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu po czym uderzył w drzewo. Mężczyzna oddalił się z miejsca wypadku, przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu po tablicach rejestracyjnych.  Funkcjonariusze udali się w miejsce zamieszkania mężczyzny. Poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a to wykazało 2,21 promila. Mężczyzna przyznał się, że kierował pojazdem.

Na miejsce policjanci przybyli nieoznakowanymi radiowozami, podczas wykonywania czynności oględzin pojazdu marki Citroen, z łuku drogi wyjechał kierujący daewoo lanosem mieszkaniec Krakowa, który stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył najpierw w policyjną skodę, ta siłą bezwładności uderzyła w drugi radiowóz, nie oznakowaną KIA. A ten pojazd z kolei uderzył w citroena, który tyle co został wyciągnięty z rowu. – informuje mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy KPP Chrzanów.

Po zakończeniu czynności około 200 metrów dalej, doszło do kolejnego karambolu, w którym udział brało pięć samochodów osobowych.  Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

ZDJĘCIA: