ALWERNIA: Pierwszego stycznia 2018 roku kierujący VW Bora zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie przy ul.Krasickiego.

Jak informuje KPP w Chrzanowie: O zdarzeniu Policję powiadomiła anonimowa osoba, na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy przy pojeździe zastali dwóch mężczyzn. Jeden z  nich stwierdził, że to on kierował samochodem , jednak w trakcie rozmowy z mundurowymi zreflektował się i przyznał, że chciał pomóc nietrzeźwemu koledze, który faktycznie prowadził, stąd wskazał siebie jako kierującego. Drugi z mężczyzn, 55- latek  nie zgodził się na badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, więc pobrano mu krew do badań. Dalsze czynności wykażą, czy faktycznie on kierował samochodem a także jakie było stężenie alkoholu w jego krwi w trakcie zdarzenia.

 

Pamiętajmy!!! Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi grzywna w wysokości minimum  5000 zł, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.